Garaż
Info
Witaj w garażu Adrenaline Motorsport. Tutaj znajdziesz projekty najciekawszych aut w Polsce! Będziesz mógł przeczytać wywiady z właścicielami i zobaczysz opisy zmian jakie zostały wprowadzone.
Zobaczysz również zdjęcia oraz filmy.

Zapraszamy!Garaż

Nissan GT-R R35 HKS - 650 KM


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2014-03-03 | Oglądano: 32725 | Komentarzy:
Dane techniczne: (seria)
3799 cm3
530 KM
612 Nm
~3 sek
~300 km/h
AWD
Dane techniczne: (po modyfikacji)
3799 cm3
650 KM
810 Nm
2,8 sek
? km/h
AWD

Na co dzień Stan porusza się swoją Godzillą po ulicach Warszawy. Niekiedy startuje też w wyścigach równoległych - i to nie byle jakich! Mocno zmodyfikowany Nissan GT-R okazał się polską gwiazdą na prestiżowych zawodach Dragtimes Unlim 500+ w Moskwie. Ponadto auto ma na swoim koncie tytuł Mistrza Polski SSS w klasie King Of Street.

Samochód wyprodukowano w 2010 roku, a więc jest to ostatni rocznik przed liftingiem, którego wyróżnikiem były między innymi światła LED w przednim zderzaku. Karoserię auta pokrywa metaliczny lakier Gun Grey. Nissan został kupiony w polskim salonie, a pierwsza rejestracja miała miejsce w styczniu 2011 roku. Od tego czasu maszyna przechodzi kolejne modyfikacje, którymi zajmuje się warszawski warsztat Ecu-Performance. Godzilla ma aktualne około 32 000 km przebiegu i serwisowana jest w ASO T&T Zaborowski.

nissan_gt_r_hks_3.jpg

GT-R przeszedł operację przeszczepu serca, w wyniku której pod maskę trafiła mocniejsza jednostka napędowa z wersji poliftingowej. Podwójnie turbodoładowany silnik V6 o pojemności 3,8 litra wyposażony został w unikatowy pakiet GT600R renomowanej, japońskiej firmy HKS. W jego skład wchodzą między innymi dwie nowe pompy paliwa Denso z regulatorami, wydajniejszy układ dolotowy, czy komputer sterowania doładowaniem z możliwością ustawienia dwóch map.

nissan_gt_r_hks_17.jpg

Seryjny wydech zastąpiony został tytanowym odpowiednikiem Akrapovic Evolution, z końcówkami wykonanymi z włókna węglowego. Za strojenie jednostki odpowiada komputer EcuTek. Urządzenie tej samej firmy steruje także pracą skrzynią biegów, która również nie została fabryczna i wymieniono ją na bardziej wytrzymałą przekładnię Dodson Motorsport. Oprócz tego zastosowano także układ NX do chłodzenia intercoolera dwutlenkiem węgla.

W czasie codziennego użytkowania Godzilla Stana osiąga 580 KM...

Zobacz dalszą część artykułu na kolejnych stronach.


Oceń...Ocena: 4.5/5 (38 głosów)


Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.42420101165771 s