Testy

Audi S8 Plus V8 BiTurbo 605 KM - nieprzyzwoicie przystojny atleta w smokingu


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2016-11-06 | Oglądano: 81446 | Komentarzy:

Wśród instrumentów, które otaczają kierowcę znajdują się okrągłe zegary z szarymi tarczami i ekranem, który po części spełnia funkcję obecnego Virtual Cockpitu. Lewarek skrzyni biegów wyglądem przypomina dźwignia przepustnicy w odrzutowcu - zresztą tutaj nie ma mowy o przeroście formy nad treścią, nie z takimi osiągami. Niestety dźwignia, która znalazła zastosowanie już w nieco bardziej budżetowego Audi A4 nie działa tak precyzyjnie jakbyśmy tego chcieli. Brak mechanicznego skoku pomiędzy poszczególnymi stopniami powoduje, że przy ruszaniu często wrzucamy Neutral zamiast Drive.System MMI jak zawsze trzyma poziom. Próżno będzie szukać tak wielu klawiszy w następnej generacji modelu.

_DSC0500.jpg

605-konne V8 doposażone w dwie turbosprężarki trudno nazwać oszczędną jednostką. Na trasie samochód średnio spala od 16 do 20 litrów. W odróżnieniu od hardkorowych RS-ów, S8 PLUS w dalszym ciągu posiada tryb efficiency, który pozwala podnieść czujność systemu COD - jego zadaniem jest tymczasowe uśpienie połowy cylindrów, przez co spalanie może spaść nawet do pułapu 10 litrów. Wynik ten jest realnie osiągalny tylko przy spokojnej jeździe zgodnej z przepisami ruchu drogowego. Trudno jednak oczekiwać, aby samochód sięgający pułapu 900 000 zł miał być tani w eksploatacji. Na tle niemieckiej konkurencji i tak wygląda całkiem zachęcająco. Dla przykładu wolniejszy Mercedes-AMG S63 4Matic startuje z pułapu 706 tysięcy, natomiast bazowa wersja Panamery Turbo to niespełna 750 tysięcy złotych. 

_DSC0537.jpg

Dość długo zastanawialiśmy się jak uczcić spotkanie z 605-konnym S8. Ostatecznie doszliśmy do wniosku, co może być lepszego od pamiętnych fotografii. Na naszym planie zdjęciowym w Bielsku-Białej - prócz Łukasza Płonki, który zrealizował pełną sesję zdjęciową na naprawdę wysokim poziomie - zjawił się utalentowany zawodnik specjalizujący się w fotografii motoryzacyjnej, Tomasz Kret. Zdjęcia, które widzicie poniżej to efekt łącznie ponad 300 błyśnięć wykonanych w 3h i profesjonalnie zlepionych w całość w Photoshopie. Już teraz są dostępne do pobrania w galerii na końcu strony. 

watermark2__1_.jpg

watermark1.jpg

 Dane techniczne:


Galeria zdjęćOceń...Ocena: 5/5 (2 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.53580784797668 s