Giełda tuningowanych aut


Testy

Mercedes A45 AMG 2016 - wideo TEST


Autor: Jey Wild | Dodano: 2016-10-05 | Oglądano: 48506 | Komentarzy:
Jeżdżąc tym autem spokojnie, tryb comfort jest wystarczający (także jak trzeba pojechać ostrzej), a jeżeli jeżdżę sam, zdecydowanie stawiam na Sport+. W testowanej wersji do dyspozycji był także tryb race, dostępny dopiero po wykupieniu odpowiednich opcji wyposażenia. Nazwa ta nie bierze się z przypadku, w pozostałych trybach normalna miejska jazda ciągle jest możliwa. Po przejściu w tryb race A45 zmienia się o 180 stopni, kompletnie nie ma ochoty na zwykłą miejską jazdę, jest w pełnej gotowości do przeprowadzenia błyskawicznego ataku, w każdej sekundzie. Nie potrafi być już cichy i dyskretny, obroty stara się utrzymać cały czas powyżej 5 tys. Tak aby zaoferować kierowcy jak najwięcej mocy, na wyjściu z każdego zakrętu. Bardzo interesujący tryb, który służy do tego, aby używać go w zdefiniowanych warunkach.

IMG_0090.jpg

Samochód jest bardzo łatwy w prowadzeniu i daje sporo pewności, gdy już zaczniecie się poznawać. Do dyspozycji mając w obecnej wersji 381KM i 465NM, możemy sie dosłownie katapultować do 100 w 4,2s. Jeszcze 10 lat temu takich czasów nie spodziewalibyśmy się w seryjnych hatchbackach, do tego prędkość maksymalna na poziomie 280 km/h. Warto jednak też podkreślić, że współczesne kompakty mocno przytyły, waga na poziomie 1555kg była wcześniej zarezerwowana dla segmentu D. Wzrost bezpieczeństwa i wyposażenia jednak musiał się na czymś odbić.

IMG_0302.jpg

Jeżeli chodzi o wygląd, nie ma co się spierać, każdy decyduje za siebie, co trafia w jego gusta. Dla mnie samochód prezentuje się dobrze, nie jest to wygląd, który spowoduje, że będę miał ochotę powiesić sobie plakat nad łóżkiem, ale źle też nie jest. Bardziej przemawia do mnie środek, zwłaszcza w wersji z opcjonalnymi sportowymi fotelami. W tym aucie najważniejsze jednak jest to, jak wiele frajdy potrafi Ci zaoferować? Trzeba przyznać, że zabawa w A45 może być naprawdę przednia. Poruszając się miejskimi ulicami, gdyż głównie tam będziemy jeździć kompaktem, jest naprawdę świetnie. Zwinny szybki, dający sporo emocji samochód. Ciekawe jest także to, że miałem okazję przekonać się, co potrafi zaoferować, w mocno odmiennych warunkach, jakie znajdziemy na torze Poznań. Przyznaję się bez bicia, z góry skazałem A45 na porażkę i trochę się zdziwiłem, gdy ten mały kompakt zaoferował mi przyjemną zabawę, także w warunkach przygotowanych dla o wiele szybszych maszyn.

IMG_7927.jpg
Kontynuacja na następnej stronie...


Oceń...Ocena: 5/5 (2 głosów)

Tagi


mercedes | benz | a45 | amg


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 68

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.45693707466125 s