Testy

Skoda Rapid Style Plus - nowa Octavia dla mas


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2014-08-21 | Oglądano: 77319 | Komentarzy:
Dodatkowym akcentem we wnętrzu jest obszycie foteli. Czerwona nić świetnie komponuje się z lakierem pojazdu.

4.jpg

Podłokietnik regulowany jest tylko w zakresie wysokości. Dostęp do krótkiego lewarka skrzyni biegów może być nieco ograniczony.

5.jpg

Na wyposażeniu Rapida znalazły się m.in. poduszki i kurtyny powietrzne, elektrycznie sterowane przednie szyby, podgrzewana tylna szyba, skrobaczka do lodu w pokrywie wlewu paliwa, przednie reflektory z funkcją świateł do jazdy dziennej oraz radio CD z funkcją Bluetooth. W specyfikacji nie zabrakło także systemów bezpieczeństwa, do których nazw posłużył praktycznie cały alfabet- ABS z ESP, MSR, ASR, EDS, HBA, ACS. Im więcej tym lepiej, prawda?

Większych zastrzeżeń nie można mieć nawet do pokładowej nawigacji. Producent zapewnia bieżące aktualizacje map, a zainstalowany nadajnik GPS całkiem sprawnie współpracuje z satelitami. Sportowego smaku nadają aluminiowe nakładki na pedały oraz czteroramienna skórzana kierownica.

2.jpg

Zanim przejdziemy do ciekawostek związanych z wydajnością i ogólnych wrażeń z jazdy warto wspomnieć o bagażniku. To prawdopodobnie największa zaleta kompaktowego modelu Skody. Kufer pod względem litrażu deklasuje dosłownie wszystkich w segmencie B+. Standardowe 550 litrów w każdej chwili można rozszerzyć do astronomicznych 1490l – wystarczy złożyć tylną kanapę i voilà. Bagażnik bez problemu pomieści dwóch mężczyzn o wzroście 180 cm każdy. Dla porównania u konkurencji, zatem w Citroenie C-Elysee, czy Fiacie Linea znajdziemy bagażniki o pojemnościach 506l i 500l.

Rapid, znaczy się szybki i gwałtowny? Niestety tutaj oczekiwania nieco mijają się z prawdą. Jak do tej pory żaden z sześciu silników, które możemy znaleźć w ofercie Skody nie oferuje więcej, niż przeciętniak w segmencie B+. Liczymy, że zmieni się to w najbliższej przyszłości. Choć Rapid nie doczekał się jeszcze wersji RS, z pakietem Style PLUS powoli wchodzi w strefę usportowionych miejskich samochodów. Taka zapowiedź jak najbardziej może się podobać, ale na efektownym zwiastunie nie można się skończyć.

6.jpg


Oceń...Ocena: 5/5 (1 głosów)

Tagi


skoda | rapid | style | plus


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.97037506103516 s