Giełda tuningowanych aut


BMW 335 3.0 biturbo N54

Cena: 69900 PLN

VW Scirocco R

Cena: 85000 PLN

Honda Accord Type R 212 KM

Cena: 23499 PLN
Najnowsze polskie projekty

Golf VR6T 500+ Compsport
W przerwie międzyświątecznej nasz znajomy fotograf -...
2800 cm3
500+ KM
590 Nm
unknown sek
unknown km/h
awd
Honda Civic Type-R Tajpa
Kilka dni temu, po poście ze zmodyfikowanym Scionem...
2000 cm3
400 KM
540 Nm
bd sek
270+ km/h
FWD


Testy

Suzuki Swift - stylowy mieszczuch


Autor: Krystian Kaleta | Dodano: 2013-05-14 | Oglądano: 47593 | Komentarzy:

Suzuki Swift jest co prawda produkowany już od trzech dekad, ale nigdy specjalnie się nie wyróżniał. Nie takie bowiem było jego zadanie. Japończycy skupili się na tym, aby mały hatchback był po prostu dobrym, bezawaryjnym samochodem. W przypadku najnowszego modelu, w dobie silnej konkurencji ze strony głównie europejskich producentów, Suzuki musiało stworzyć auto, które oprócz swoich dotychczasowych zalet będzie dawało właścicielowi poczucie wyjątkowości.

Stylistyka nowego Swifta jest bardzo zbliżona do przedostatniej generacji. Nie dajcie się jednak zwieść, Japończycy nie poszli na łatwiznę i nie odmłodzili samochodu poprzez lifting karoserii, a zbudowali go całkowicie od początku, łącznie z podwoziem i zespołem napędowym. Wzorem dla kreślarzy był jednak poprzednik. Nie można odmówić słuszności temu zabiegowi, ponieważ jego efektem są kształty, które są już ogólnie znane na polskich drogach, ale teraz wyglądają znacznie nowocześniej. Nowe wcielenie samochodu łatwo jest rozpoznać po większych reflektorach z przodu oraz przeprojektowanych tylnych lampach. Wobec małego Suzuki zastosowano dietę, której tajniki chcą poznać faceci wertujący kolejne numery magazynu Mens Health. Samochód nabrał muskulatury, a jednocześnie stracił na wadze. Pięciodrzwiowa wersja w stosunku do poprzednika urosła w szerz o skromne 5 milimetrów, wzwyż o 10, ale za to wydłużyła się aż o 155.

3_1.jpg

Nowy Swift z pakietem Aero, w który wyposażony był egzemplarz testowy, prezentuje się bardzo dobrze. Z zewnątrz wyróżnia go spoiler dachowy, który zaadoptowany jest wprost ze 136-konnej odmiany Sport. Dzięki niemu, przyciemnianym tylnym szybom, perłowemu lakierowi w kolorze czerwonym oraz 16-calowym felgom aluminiowym samochód zyskuje nieco drapieżnego charakteru. Czy nie jest to jednak przerost formy nad treścią, gdy pod maską pracuje silnik o pojemności zaledwie 1200 centymetrów sześciennych? Raczej nie, ale więcej o tym za chwilę....


Zobacz takżeOceń...Ocena: 5/5 (3 głosów)


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21564
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 87

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.45861005783081 s