Testy

Tesla Model S P85D AWD - sprawdzamy przyspieszenie najszybszego liftbacka


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2015-07-26 | Oglądano: 64344 | Komentarzy:

Z kolejną wizytą w Kopenhadze. Dzięki uprzejmości lokalnego dealera spędziliśmy dwie godziny z flagowym modelem marki w trybie INSANE.

Mówi się, że jest to najszybszy liftback na świecie. Trudno polemizować z tym stwierdzeniem szczególnie, że najnowsza generacja Modelu S P85D cechuje się mocą 692 KM i momentem obrotowym 930 Nm, które są generowane za pomocą dwóch jednostek napędowych. Takie parametry były do niedawna zarezerwowane wyłącznie dla supersamochodów. Potężny litraż kufrów bagażnika i przestronna kabina sprawia, że na tle włoskiej lub szwedzkiej konkurencji Model S jest czymś zupełnie nowym. Z 3,2 sekundowym przyspieszeniem do setki i napędem na dwie osie najnowsza generacja elektrowozu nie jest tylko krótkodystansowym sprinterem, ale także dzięki akumulatorom o pojemności 85 kWh jest także bardzo ekonomiczny. Auto należy ładować średnio co 440 kilometrów.

2.jpg

Wrażenia z błyskawicznego testu są dość zwięzłe. Tesla Model S P85D to samochód, który reprezentuje technologię jutra już dziś. W jednych z ostatnich wypowiedzi, Elon Musk podkreśla, że Model S potrafi zafundować kierowcy podczas przyspieszenia, przeciążenie rzędu 1,1 G, co jest szybsze od spadania. Po jeździe testowej odnieśliśmy wrażenie, że CEO Tesla Motors był zbyt skromny i ujawnił jedynie zaniżone wartości w specyfikacji technicznej.

3.jpg

Na zdjęciu stylowy kluczyk i pilot w formie miniaturki Modelu S. 

4.jpg

Potężny ekran w centralnej części konsoli odpowiada za funkcjonowanie wszystkich systemów na pokładzie Tesli. System operacyjny opiera się na Linuksie. Kąty widzenia ekranu są na wysokim poziomie. Podobnie prezentuje się sytuacja z widocznością ekranu w ostrym słońcu.

1.jpg
Elektryczne motory wielkości arbuza znajdują się pomiędzy tylnymi kołami, aby wyeliminować wał napędowy oraz w komorze pod maską. 

W poniższym filmie możecie zobaczyć, jak nowa Tesla pracuje w trybie INSANE. 

Zobaczcie także pełny test Modelu S P85 tutaj (klik).


Galeria zdjęćOceń...Ocena: 5/5 (4 głosów)

Tagi


tesla | model | s | p85


Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

0.53050398826599 s