Testy

Volvo S60 T5 - o jeden bang cylindra mniej


Autor: Piotr Myśków | Dodano: 2015-11-01 | Oglądano: 66788 | Komentarzy:

Volvo to marka z niewątpliwie bogatym doświadczeniem w zakresie bezpieczeństwa i niezawodności. Słynny pięciocylindrowiec, który powoli odchodzi w zapomnienie nie tylko według nas jest uważany za jeden z motoryzacyjnych cudów tego świata. Przejęcie marki przez azjatyckiego dominatora spowodowało ponowne rozplanowanie priorytetów. Przede wszystkim za rządów chińskiej firmy Geely Automobile rola estetyki zyskała znacznie wyższą notę, a co za tym idzie samochody spod znaku Volvo zaczęły także wyglądać. Między pudełkowatymi beczkami sprzed lat, a obecnymi, odświeżonymi karoseriami różnica jest kolosalna. Nowa stylizacja nie jest jednak podyktowana ślepym podążaniem za sezonowymi trendami, a odkrywaniem ponadczasowej stylizacji, która w połączeniu z najnowszą technologią ma być bezkompromisową propozycją dla szerokiej rzeszy klientów.

Volvo, a dokładnie "volvere" w prostym tłumaczeniu z języka łacińskiego oznacza "toczyć się", „brnąć dalej”. Tak właśnie jest z S60 – niezależnie gdzie jedziesz, a tym bardziej w jakich warunkach, trasa między punktami A i B będzie zrealizowana. Przez lata Szwedzi dostarczali nam samochody, które biły na głowę swoich konkurentów. To tak zwane "czołgi". Teraz nie dość, że spełniają najwyższe standardy, to jeszcze obłędnie wyglądają.

IMG_5749.jpg

Nasz egzemplarz testowy to wersja poliftingowa drugiej generacji S60. Przód doczekał się jednoczęściowych reflektorów, przez co nos rekina przestał „optycznie szurać po asfalcie”. Bryła ma zdecydowanie więcej polotu. Sylwetka jest elegancka i coraz bardziej przypomina swoich konkurentów z zachodniej części Europy. Charakterystycznym elementem są boczne krawędzie, ciągnące się od przednich drzwi do tylnych świateł. 


Zobacz takżeOceń...Ocena: 3.33/5 (3 głosów)

Tagi
Zobacz także
Komentarze

comments powered by Disqus

Stats

Zarejestrowanych użytkowników: 21567
Użytkowników on-line: 0
Gości on-line: 1

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o nowościach w serwisie
podaj swój e-mail:

Facebook

1.2154700756073 s